How Much Is An Electric Toothbrush

Posted on

If you are looking for the answer of how much is an electric toothbrush, you’ve got the right page. We have approximately 10 FAQ regarding how much is an electric toothbrush. Read it below.

philips sonicare  kids review  giveaway xox mommy

useful energy outpot =FAN,ELECTRIC TOOTHBRUSH, MIXER,CLOTHES WASHER,BATTERY POWERED,HAIR DRYER,GARBAGE DISPOSAL,VACUUM

Ask: useful energy outpot =FAN,ELECTRIC TOOTHBRUSH, MIXER,CLOTHES WASHER,BATTERY POWERED,HAIR DRYER,GARBAGE DISPOSAL,VACUUM CLEANER,​

What are the question, ano ang sasagotan

reporting of toothbrush

Ask: reporting of toothbrush

Answer:

lf toothbrush

Step-by-step explanation:

Give the operation to be used to solved the following

Ask: Give the operation to be used to solved the following problems:Divide,Addition.

1.The length of a rectangle is 15 feet and the width is 8 feet.If Jack wants to divide e rectangle into 25 parts evenly,find the area of each part._________
2.A school paid 450.00 Pesos for 8 toothbrushes and 4 tubes of toothpaste.If each tube of toothpaste cost 45 pesos,how much did each toothbrushes cost?_________

Answer:

1.Addition

2.Divide

Step-by-step explanation:

hope it helps

Answer:

1.Addition

2.Divide

Step-by-step explanation:

The toothbrush and the owner

Ask: The toothbrush and the owner

Answer:

Nawala ang tootpeyst

Brush brush brush 3x a day.., Brush with colgate.

How do you manage your health using shampoo, toothbrush and

Ask: How do you manage your health using shampoo, toothbrush and soap?​

Answer:

use them properly,store them to safe place,keep them secure so that no cockroaches and any other insects crawl on them

Explanation:

meaning of toothbrush

Ask: meaning of toothbrush

Toothbrush is a small brush with a long handle, used for cleaning the teeth.

do both of these events go togheter?how?toothbrush and washing toothbrush​

Ask: do both of these events go togheter?how?
toothbrush and washing toothbrush​

By brushing your teeth you are cleanimg your teeth and your brush
#Brainliest na pls i beg 🙁

How will sell secondhand toothbrush?​

Ask: How will sell secondhand toothbrush?​

Explanation:

Don’t sell secondhand toothbrush,it contains bacteria and other harmful things that came from the owners mouth.

a school paid 450.00 for 8 toothbrushes and 4 tube

Ask: a school paid 450.00 for 8 toothbrushes and 4 tube of toothpaste. if each tube of toothpaste cost 45 pesos how much did each toothbrush cost?​

PROBLEM:

A school paid 450.00 for 8 toothbrushes and 4 tube of toothpaste. If each tube of toothpaste cost 45 pesos, how much did each toothbrush cost?

  • If tube of toothpaste cost 45 each.

[tex]45 × 4 = 180[/tex]

  • Subtract it from the total amount.

[tex]450 – 180 = 270[/tex]

  • Divide 270 by 8, because they paid 8 toothbrushes.

[tex]270 ÷ 8 a = 33.75[/tex]

Therefore, each toothbrush cost 33.75 pesos.

#CarryOnLearning

Toothbrush in Ilocano?​

Ask: Toothbrush in Ilocano?​

Answer:

sipilio po

Explanation:

sana maka tulong

Answer:

What is toothbrush in Ilocano?

ANSWER:

Sipilio

Not only you can get the answer of how much is an electric toothbrush, you could also find the answers of Give the operation, How do you, do both of, a school paid, and Toothbrush in Ilocano?​.